Fatih Terim’den çarpıcı açıklama: Geri dönebilirim

Teknik yönetici Fatih Terim, yeterli bir teklif ve hoş bir proje olması halinde kulübeye geri dönmeye hazır olduğunu belirtti.

Deneyimli teknik adam, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’nun internet sitesinde yayımlanan röportajında, yıldız futbolculardan, İtalya Birinci Futbol Ligi’ne (Serie A) ve teknik yöneticilik mesleğine ait değerlendirmelerde bulundu.

“İlk sırada Messi

Arjantin’in yıldız futbolcusu Lionel Messi’yi öven Terim, “İlk sırada Messi geliyor, sonra Messi, sonra Messi ve başkaları. (Diego Armando) Maradona çok büyük bir oyuncuydu, Ronaldo da çok güçlü fakat Messi’yi beğeniyorum. İsterse alanda her şeyi yapabilir.” dedi.

Terim, Türkiye’de çalışan İtalyan teknik yöneticilerin sorulması üzerine, “Hepsi içinde en güzel iş çıkaran (Vincenzo) Montella ve bu türlü âlâ iş çıkarmaya devam edecek. (Andrea) Pirlo ve (Francesco) Farioli’yi de beğeniyorum.” cevabını verdi.

“Napoli’yi tutuyorum”

Napoli Teknik Yöneticisi Luciano Spalletti’nin bu sene grubuyla gösterdiği performanstan ötürü onun ismine memnun olduğunu tabir eden Terim, “O benim büyük dostum. Ona sevgim ve hürmetim var. Bu yıl çok güçlüler ve umuyorum ki sonuna kadar götürebilirler ve kazanırlar. Şampiyonluk çabasında Napoli’yi tutuyorum. Floransa benim ikinci konutum, Milan’da da çalıştım lakin Napoli’yi destekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Terim, üç İtalyan ekibinin UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yollarına devam ettiğini anımsatarak, “Bazıları, İstanbul’daki finale gelebilir. Umarım Spalletti ile Napoli gelir.” dedi.

“İyi bir teklif ve hoş proje gelirse…”

Kulübeye geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı sorulan Terim, “Bilmiyorum. Yalnızca İtalya’ya değil, yeterli bir teklif ve hoş proje olması halinde (teknik direktörlüğe) geri dönmeye hazırım. Öteki şeyler beni ilgilendirmiyor” cevabını verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir