Habertürk TV’de canlı yayında gergin anlar! İktidara yakın araştırma şirketinin sahibi Hilmi Daşdemir yayını terk etti

Habertürk TV ekranlarında Kübra Par’ın sunduğu ‘Açık ve Net’ programında Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyareti konuşuldu.

İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu PKK’nin da adayı olmakla itham etti.

Konuşması sırasında çokça CHP’li Sarı ile karşılıklı atışmalar yaşandı. “O genel lideriniz Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın ve HDP’nin adayıdır” diyen Hilmi Daşdemir’e Kübra Par müdahale etti.

KÜBRA PAR’DAN 4 UYARI

Üst üste 4 kez “Hilmi Bey sakin” diyen Par, “Hilmi Bey müdahale edeceğim. Sakin olup, sessiz olup lütfen müdahalemi dinleyin. Bakın Türkiye’nin HDP’nin PKK ile ilgileri konusunda sizin görüşleriniz niyet özgürlüğüdür. Bunu sonuna kadar lisana getirmeniz için alan açıyorum” sözlerini kullandı.

Daşdemir’in daima kelamını kesmesine sonlanan Kübra Par, “Hilmi Bey lütfen beni dinler misiniz? Lütfen ya, en azından taban nezaket bekliyorum sizden” dedi.

Daha sonra kulaklığını çıkaran Daşdemir, “Hadi güle güle” diyerek canlı yayını terk etti.

SAHTE DİPLOMA SKANDALI

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, geçersiz diploma skandalını geçtiğimiz günlerde Meclis gündemine taşımıştı.

Başarır, “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Türk Hava Kurumu Üniversitesi kurulduğunda çıktı ‘Türkiye’de birinci olarak uzayla ilgili bir üniversite kurduk’ dedi. Uzayla ilgili üniversiteye kontenjandan alınan isimlere bak: Erkan Tan, onunla uzaya gideceğiz ya da milletvekilleriniz ya da Hilmi Daşdemir, anketlerinizi yapıp algı yaratan televizyonlardaki bülbülünüz” tabirlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir