AKP’li muhtardan çocuğa istismar: Tutuklandı

BirGün müellifi Timur Soykan’ın haberine nazaran, 13 Mart 2023 günü Bağcılar Polis Merkezi Amirliği’ne giden bir anne, Yavuzselim Mahallesi Muhtarı İbrahim Arslan’dan şikayetçi olmak istediğini söyledi. Burada beyanı alınan anne, İbrahim Arslan’ın, 16 yaşındaki lise öğrencisi oğluna cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. Personel olarak çalışan anne özetle şunları söyledi:

“Dün akşam, 12 Mart 2023 akşamı oğlum evdeyken bana Muhtar İbrahim Arslan’ın kendisine cinsel davranışlarda bulunduğunu söyledi. Ben daha açık anlatmasını istedim. Oğlum, muhtarın kendisini muhtarlıkta içeriye çağırdığını ve kendisine yardım ismi altında 800 lira verdiğini söyledi. Sonrasında kamera olmayan bir bölmeye geçtiklerini anlattı…”

Anne, cinsel istismara yönelik oğlunun anlatımlarını aktardıktan sonra beyanına devam etti:

“Ben oğluma neden buna mahzur olmadığını sordum. Oğlum, muhtarın içeriye girdiklerinde silahını belinin gerisinden çıkardığını ve monitörün altına koyduğunu anlattı. Kendisinin ‘Beni vurmazsın di mi’ dediğini söyledi. Ben bu durumda şok geçirdim. Ruhsal olarak çok etkilendim. Biz bu şahsı 10 yıldır tanırız. Oğluma bağış ismi altında orta sıra para verir.” Anne, cinsel istismar sırasında oğlunun giydiği ve üzerinde sperm örnekleri olan pantolonu polise teslim etti.

İkinci bir şikâyet

İkinci bir lise öğrencisi çocuk da İbrahim Arslan’ın muhtarlıkta kendisine yönelik cinsel istismarda bulunduğu argümanıyla şikayetçi oldu.

İki çocuk babası, 40 yaşındaki muhtar gözaltına alındı. 14 Mart 2023 günü savcılık sorgusunun akabinde ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ hatasından tutuklanması istemiyle Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Buradaki tabirinde “… anlattıkları konular yanlışsız değildir. Cinsel amaçlı rastgele bir temasım olmamıştır. Kaldı ki bugün itibariyle (İkinci şikayetçi çocuğun ismini söylüyor) ve annesi savcılığa dilekçe yazarak tabirinde yer alan anlatımlarını arkadaşı (İlk şikayetçi çocuğun ismini söylüyor) yönlendirmesi ve etkisi ile yaptığını, halbuki olayın iç yüzünün anlattığı üzere olmadığı istikametinde dilekçe vermişlerdir… Hakkımdaki isnadı kabul etmem. Ben mahallede sevilen bir şahısım. Hür bırakılmamı talep ediyorum” dedi.

İbrahim Arslan’ın avukatı ise muhtarlıktaki kamera kayıtlarında bir tehdit ya da şiddet imgesi olmadığını savundu. Muhtar ile mağdurun ebat ve fizikî güç olarak denk olduğunu belirten avukat şöyle devam etti:

“Müvekkilim savunmasında beyan ettiği üzere mağdurun 18 yaşından küçük olduğunu bilmemektedir. Müvekkilim toplum içinde sevilen bir insandır. Bu hata ile muhatap olduğu için mağdurdur. Mağdurun vermiş olduğu beyanlar palavra beyandır… Müvekkilim imajlarda yan tarafa geçtiğinde üzerinde taşımakta olduğu silahı yoktur. Kamera kayıtlarına denk gelecek biçimde bir arbede ya da darp olayı kelam konusu değildir… ”

Avukat ‘komplo’ dedi

Avukat savunmasında muhtarlık seçimleri öncesi siyasi bir komplo argümanında da bulundu ve “Yakın vakitte gerçekleşecek olan seçim öncesi müvekkilimin rakipleri tarafından çocuklar kullanılarak hazırlanan bir komplo vardır” diye konuştu.

Sulh Ceza Hakimi, kuvvetli hata kuşkusunu gösteren somut kanıtların varlığı ve cürmün katalog hatalardan olması nedeniyle Muhtar İbrahim Arslan’ı ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ndan tutuklandı. Polise teslim edilen pantolondaki spermin inceleme sonucu gerçeği ortaya koyacak.

Muhtar İbrahim Arslan’ın toplumsal medya paylaşımlarında AKP’nin sıkı bir destekçisi olduğu anlaşılıyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki muhtarlar toplantısında siyasilerle çektirdiği fotoğrafları da Twitter hesabında paylaşmış. İbrahim Arslan, birebir vakitte Bağcılar Samsunlular Platformu Lideri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir